| Theola a întrebat:

Hei.Am si eu o problema.As dori sa primesc un raspuns de la un medic endocrinolog, in caz ca este logat pe acest site.Deci am o cunostiinta ce are tiroidita, ia augumentin la 8 h dar problema e ca face in fiecare zi febra (38-39). Ea a fost la medic si i s`a spus ca boala trece in timp.Deci va avea febra pe tot parcursul bolii? E normal? Mentionez ca persoana are 45 ani si nu are noduli la glanda tiroida sau altceva.Multumesc mult, si rog seriozitate

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://www.farmaciata.ro/SitFiles/articol_no_ph.php?id=453
Pe lângă acest antibiotic cu spectru foarte larg trebuie administrat şi un antiinflamator.
Nicio boală nu se tratează numai cu un singur medicament.
Să meargă pentru investigaţii amănunţite la Parhon, Bucureşti.
Multă sănătate.
Pa, pa.