| denis988 a întrebat:

Am aproape 13 ani si 45 kg, 160m. desi am cu 5kg decat ar trebui am ceva burta si putina grasime in zona pectoralilor. Ce sa fac sa mai dau cateva kilograme jos? TOT incerc sa tin "dieta" ( sa mananac fructe, iaurturi. mai sanator) dar nu reusesc. Sport fac. zilnic ma joc afara 2-3 ore fotbal + ca ma duc la antrenamente de fotbal si inot. La sala nu pot sa merg ca cica sunt prea mic..Va rog mult. sa mai dau cateva kilogram jos pana se termina scoala. ca mergem la piscina si mna sa arat binelaughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Renes a răspuns:

Phhf,eu nu stiu ce sa zic, cum sa mai ai burta?
Poate e piele ca ai slabit prea repede, fa mai mult sport ca sa-ti intaresti muschii, in rest, nu stiu.
Alearga in fiecare zi 1 ora pe langa fotbal.
Oricum sa nu crezi ca daca tii dieta 1 saptamana, slabesti, cam intr-o 1 luna jumatate.
Anyway, baftaa! happy

4 răspunsuri:
| DDoctorita a răspuns:

La varsta care o ai esti in plina dezvoltare!

Nu face diete acum pentru ca intr-un viitor apropiat poate sa dea loc la lucruri mai grave, Crede-ma!

Oasele, muschii... tai sunt inca in crestere! Le trebuie o alimentatie buna! Daca vrei sa te dezvolti pe plan fizic, fa sport! Dar nu te gandii la slabit acum deoarece peste cativa anisori totul o sa fie diferit si atunci ai sa vezi daca trebuie sau nu sa slabesti! happy

| Tiu_Marius_1993 a răspuns:

O sa mori in curand

| RusAdrianCatalin a răspuns:

Redu din mancare, mai ales dupa ora 19, functioneaza destul de bine.