| BodoGenn a întrebat:

Salut,cam cîtă pîine ar trebui să mănînc la o masa la 15 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

La ciorba poti sa mananci mai multa paine, dar la felurile 2 nu manca mai mult de 2-3 felii ca nu e prea bine, si de preferat sa nu fie alba.

3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Nu mai mult de 2-3 felii
De obicei ciorbele contin taitei sau cartofi si nu e nevoie de paine.La supe nici atat,
Maxim 2 feli la felul doi.
E bine sa consumi paine intregrala sau neagra.

| RobertMoon a răspuns:

4 maxim 5 felii.

| BodoGenn explică (pentru RobertMoon):

E bine ca mananc aproape o jumate de paine la ciorba si la restul mananc un sfert?