| Hehehahah a întrebat:

Salut. Am avut un prieten motociclist care a făcut accident mai de mult. După accident a era inconștient. Ii curgea sânge din gura. A fost luat de către ambulanță. Ideea e că la spital părea să fie bine, începuse să miște mâinile, picioarele, sa deschida ochii. Dar doar din reflex. Era încă inconștient? Daca era inconștient, cum de putea sa își miste mâinile etc? Până la urmă a murit, dar mă întrebam prin ce stadii a trecut... Fusese și în coma indusă. Daca se pricepe cineva să îmi explice de ce a fost pus în comă indusă și toate cele de mai sus. Mulțumesc, dau fundă unui răspuns clar

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Saiko93 a răspuns:

Daca nu vrea el funda atunci o doresc eu si daca esti dragut si mi-o daruiesti de buna voie si nesilit de nimeni atunci iti dau ceva amuzant in privat sa te inveselesti un pic.

P.S. Am avut si eu amic ce s-a ranit pe motocicleta... Nu doresc asta nimanui e un sentiment oribil... pff :/

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"dau fundă unui răspuns clar"

e mai jos, un specialist ce explică clar. Dă-i lui funda aia fluturată

https://a1.ro/......18024.html

| Brizbriz a răspuns:

Stai sa iti dau un raspuns SI mai clar:
termenul "coma indusa" se auto-explica DACA stii ce inseamna indus, care in cazul asta inseamna pur si simplu "provocat artificial" (adica i-au injectat o substanta care produce coma pe timp limitat)