| Sorinel_Sorin_1997 a întrebat:

Salut.Am cazut la fotbal si mi.a sarit umarul.Am mers la urgenta mi l-a pus la loc, mi-a pus bandaj 3 saptamani. Dupa ce mi-a luat bandajul de cateva zile nu pot sa imi ridic mana.Doar cu ajutoru celeilalte pot. Oare e ceva grav? sau dupa atata repaus nu am putere in ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Gameplay_Cirus_1998 a răspuns:

Mai bine du-te înapoi la medic sa vadă ce ai.

| AlexanderHamilton a răspuns:

Zic sa te duci inapoi la medic sa te consulte din nou cat de rapid, de asemenea este posibil ca daca ai suferit un soc grav sa nu mai poti sa iti ridici mana respectiva pentru restul vietii, sa speram ca nu este asa. Consulta un medic.

| Gameplay_Cirus_1998 a răspuns (pentru AlexanderHamilton):

Dă-l încolo de șoc că nu are cum să fie atât de grav. Nu-l mai speria pe băiat.

| AlexanderHamilton a răspuns (pentru Gameplay_Cirus_1998):

Nu incerc sa il ingrijorez, dar eu cred ca este bine sa stie riscurile. Sper sa isi revina.