| Anonimus7362 a întrebat:

Am făcut câte 2-3km pe zi de alergare și între cu mici pauze timp de o săptămână. După fiecare zi picioarele începeau sa ma doara din ce în ce mai tare de la genunchi în jos. Când am facut o săptămână de alergat, am încetat și acum ma dor picioarele foarte tare și când încep sa alerg puțin prin casa simt cum cad jos. Îmi puteți da niște sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ruddy a răspuns:

Daca ai febra musculara, atunci ar trebui sa faci cate o pauza de 2-3 zile pentru recuperare musculara. Daca te dor articulatiile gen incheieturile, atunci ai lipsa ce calciu(bun ar fi si un omega).

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"simt cum cad jos. Îmi puteți da niște sfaturi?"

- ori alergi zilnic
- ori o lași baltă de tot!

| Anonimus7362 explică (pentru sierra1):

Eu știam ca dacă alerg zilnic îmi va trece durerea, ca ar fi febra musculara și din păcate ma doare mai tare da' na

| sierra1 a răspuns (pentru Anonimus7362):

Zilnic nu inseamnă 2-3 zile ci măcar o lună

| Anonimus7362 explică (pentru sierra1):

Zilnic înseamnă că fac pe zi, nu numărul de zilelaughing