| lBroken69 a întrebat:

Salut,am facut o pauza de o luna la fotbal si am inceput din nou antrenamentele, la primele 2 antrenamente in timp ce alergam a inceput sa imi amorteasca un picior pana nu il mai simteam deloc,iar incaltamintea nu e problema, pentru ca am schimbat 2 perechi.Din ce cauza poate fi?
*am 15 ani*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Lipsa de antrenament datorita intreruperii si nu te-ai incalzit suficient inaintea acestui antrenament.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este din cauza ca n-ai facut exercitii de incalzire suficiente inainte.
Incalzirea trebuie sa fie treptata si mai indelungata daca ai avut o pauza de antrenamente.

| vocea a răspuns:

Este din cauza lipsei de antrenament.

| Ionut621 a răspuns:

Poate ca nu te-ai mai antrenat, si frigul poate sa fie si el de vina.
Incearca sa nu iti strangi siretele la ghete super tare, ca o sa te incomodeze si te distreaza, si asta poate fi o cauza. Iati ghete cu 0.5-1 mai mare decat marimea ta, eu asa fac ca sa imi intre la fix gheata cu soseta, nu mi-a iesit niciodata happy bine cand ma calca cineva de calcai, imi iese, evident.

| Ilie_Razvan_Adrian_1968 a răspuns:

O problema de circulatie a singelui sau o tendinita rebela, du-te la un doctor sportiv, numai el se poate pronunta mai exact!