| papuciirupti a întrebat:

am in spatele gurii sau mau mai bine zis in spatele "omuletului" pe tot peretele care se vede niste bobite micute, portocalii decolorat, sunt diferite fata de cealalta zona sau zona pe care sunt ele care este roz. ce sunt ele?
precizez ca am candida bucala si zilele trecute am observat niste chestii albe care ieseau din gaurile amigdalelor... erau destul de tari

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Atotstiutorul a răspuns:

Tonsil stones
pietre la amigdale
mai bine ai scoate totusi amigdalele alea... e cel mai bun lucru pe care poti sa il faci, si mi-am adus aminte si un banc:
-stii a ce miroase gatul?
-A migdale
hee hee