| Adr1aNNN7 a întrebat:

Am inceput de curand sa alerg iar dupa 5 minute incepe sa ma doara...nu stiu sigur daca este inima sau un muschi de langa ea.(mentionez ca, continui sa alerg si imi trece)As dori sa stiu daca este normal? Poate fii faptul ca organismul incepe sa se obisnuiasca?

Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poate fi din cauza efortului, cel mai probabil.
Pana se obisnuieste organismul.
Daca te ingrijoreaza, vorbeste cu un medic.
Te pup!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te știi cu afecțiuni cardiace?
Mergi să faci un E.K.G. în repaus dar și unul de efort.
Nu uita să respiri corect, înspiri pe nas și expiri pe gură.
Sănătate!
Pa, pa.

| BiancaGeorgiana a răspuns:

In general inima doare si de la lipsa de calciu dar poate fi si din cauza efortului. Totusi, te sfatuiesc sa mergi la un medic mai bine.

| teodora200004 a răspuns (pentru BiancaGeorgiana):

Exact eu am lipsa de calciu si ma inteapa inima, dar au spus ca nu e bolnava. happy

| danielut a răspuns:

Ai gaze.Du-te cand iti vine repede la baie si erupteaza sau fa part. Stiu ca pare ciudat dar asta e

| Fresh a răspuns:

Probabil ca nu esti adaptat la alergat... poate ca dupa mai multe zile de antrenament o sa-ti treaca...dar totusi du-te la un medic