| DavidIron a întrebat:

Salut, am la piciorul drept la deget, o afecțiune la coltul unghiei o mica rana, cred ca e unghie incarnata.
Si vreau sa știu care e cea mai buna metoda de tratament.
Si ceva creme sau spray pentru acea afecțiune.
Ați avut și voi asa ceva?
Ms. FUNDĂ!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| florin926481f a răspuns:

Probabil cea mai buna metoda ar fi operatia.

| Robertandrei4858 a răspuns:

Igiena corespunzatoare, toaletare, taiata scurt si pilita. Incaltaminte care sa nu iti omoare degetele, sa le lase sa respire. Se poate si prin interventie chirurgicala, dar probabil nu e asa grava situatia incat sa vrei asta