| Tătar_George_1994 a întrebat:

Am o problema, sambata am avut unghie incarnata la degetul mare de la piciorul drept. Mama mea a sunat pe o prietena de familie care lucreaza la Medicina la Domiciliu. Ea a venit si mi-a scos coltul. Inainte sa imi scoata coltul ma durea groaznic la cea mai mica atingere in zona aia. Acum pot sa apas pe deget dar ma mai doare putin. E posibil sa am rana acolo cum a scos coltul? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dureaza vreo saptamana pana se vindeca locul respectiv, unde unghia a strivit tesuturile. Pastreaza o igiena locala buna si incalta-te in sosete de bumbac si ghete comode.

| Tătar_George_1994 explică (pentru Brigaela):

Multumesc foarte mult.

1 răspuns: