| Jhonny18Villa a întrebat:

Am mai multe intrebari cam pe aceeasi tema.
1. Pentru fimoza, crema cu steroizi sau operatie de circumcizie?

2. Ce riscuri implica circumcizia? Dureri la urinare, erectie, ceva de genu'?

3.Fimoza poate incetini/opri cresterea penisului? Pentru ca am aproape 15 ani si am penisul de ~ 13 cm si nu prea a mai crescut de ceva timp (1 an)
Va rog sa povestiti si din experiente proprii [daca ati avut], iar daca va este rusine puteti sa imi dati un mesaj...
P. S. Daca esti circumcis nu simti ca te jeneaza "capul" penisului sau ceva de genu?
Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BGDs a răspuns:

1. Operatia
2. Riscuri minime si doar in perioada imediata postoperatorie
3. Da, e posibil sa incetineasca cresterea

3 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Circumcizie : riscuri scazute de infectie, penisul creste liber. Dupa vindecare. nici un fel de probleme cu erectia (dimpotriva), urinarea sau "ceva de genu' ". Curaj!

| VladimirPutin a răspuns:

Circumcizia și fimoza nu-ți oprește creșterea penisului.Doar laba face asta!

| sadnessjr a răspuns:

1. Cremă cu steroizi, e ieftin şi eficient (verificat); în cca o lună e gata. 2. În final duce la impotenţă, datorită reducerii sensibilităţii capului; are aceleaşi riscuri ca orice operaţie, însă e la penis (vezi dr. Ciomu) 3. Nu poate opri şi nici încetini creşterea penisului. P.S. Ba da, până te obişnuieşti e destul de naşpa