| Violinpiano29 a întrebat:

Salut.
Am mers la dentist și mi-a extras un dinte. Acum pe gingie lângă extracție mi s-a făcut o pungulita de puroi. Oare de ce? Și ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

E o pungulita de microbi, o sa te treacă pe antibiotic, sa cumperi și probiotice

1 răspuns:
| Berindeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Pentru ca aveai deja o infectie.
Mergi inapoi la stomatolog sa-ti dea antibiotic. Altfel se va extinde.