| sTiCookie a întrebat:

Salut, am multe rani mai noi si mai vechi ce se vindeca foarte greu si unele ce trec raman urme. Cu ce as putea sa ma dau sa numi ramana urma si sa treaca repede. (fructe, legume, lipseste ceva din sange si trebuie sa consum?)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexyaLove a răspuns:

Poi incearca uleiul de nuca de cocos,din nuca de cocos naturala(adica cumparata de la magazin,o gasesti in supermarketuri).Si eu am folosit.o si a facut minuni! Cauta pe google "nuca de cocos" si o sa vezi cum se sparge si cum se foloseste. Uleiul ei este cel mai bun,e dezinfectant daca il aplici la radacinile parului dupa ce ai facut baie si ai inca parul umed(intareste radacina si omoara toti microbii),este calmant daca iti ungi degetele cu el si apoi masezi tamplele timp de cateva minute,poti sa te ungi pe corp pentru regenerarea pielii,pentru tratarea ranilor atat recente cat si semnele ramase din ranile mai vechi! E chiar cea mai buna, insa romanii nu prea stiu sa beneficieze de "remediile naturale", nuca de cocos este gasita peste tot in medicina indiana.Informeazate dupa net si vei afla cum si in ce cantitate trebuie aplicat uleiul de cocos pe piele.
PS nici nu e scumpa, costa doar 2-3 sau 4 lei.Depinde de unde o cumperi.