| browneyes99 a întrebat:

am nevoie de un pic de ajutor.am un vecin care vine mereu la mine acasa, are 2 ani si atunci cand ramane singur in acmera sa se joace cu jucariile il apuca plansul din senin, vine alergand la mine in brate si zice :nu, nu! in somn suspina intruna si chiar si atunci il apuca plansul. de fapt un oare care marait. ce se intampla cu el?nail biting

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Nu-i obisnuit sa fie singur, pana acum mama lui a fost tot timpul cu el, fiind in concediul de maternitate, acum ea trebuie sa lucreze si copilul ii simte lipsa. Tu poti sa-l linistesti vorbind bland cu el si mangaindu-l, apoi treptat se va invata si el cu lipsa mamei.

1 răspuns:
| MindFreak a răspuns:

Bate-l pana isi doreste el sa stea singur. Maica-mea asa a procedat cu mine. laughing