| Anarchy55666 a întrebat:

Salut, am nevoie va rog de o confirmare!

Pe cand aveam vreo 14 ani m-am apucat de exercitii fizice intense (flotari, abdomene, genoflexiuni, tractiuni, si ridicari de greutati de 4 kg intr-o mana), ca sa nu se mai ia nimeni din clasa de mine.

Le faceam pe toate acestea acasa, (mancam destule proteine, pentru a hrani muschii) dar in prostia mea faceam foarte multe repetari, mai ales cu ganterele.

Problema este ca mi-e teama ca mi-am tasat cartilagiile de crestere (eram unul dintre cei mai inalti baieti de la mine din clasa pe atunci), dar acum aproape toti m-au ajuns (chiar depasit).

La acest moment am 17 ani, 60 kg si 1, 74 metri inaltime
Am sa ma mai dezvolt? Pot sa sper ca voi atinge 1, 80?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| IRaluca a răspuns:

Nu ti-ai tasat nimic cu 4kg, stai linistit:*
Este vorba strict de pachetul genetic la tine.