| WizzArd3344 a întrebat:

Salut! Am o durere uneori sub inima, sub coaste cum ar veni + unele dureri insesizabile de burta. Durerea de sub inima se manifesta ca și cum m-ar aspira cineva. Simptomul se agravează când strâng mult din burta, când expir foarte profund.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

S-ar putea să fie o influență de la refluxul gastroesofagian.
Dacă ai și greutăți în respirație folosește SPASMOMED.
Dacă ești tînăr, 18 - 25 de ani, nu e prea fericită incidența cu o astfel de boală.
Evită în alimentație prăjelile și băuturile carbo gazoase. Apă carbogazoasă, bere, vin spumant sau șampanie, vinul în exces.
E recomandabil de consultat un medic gastroenterolog.

| sierra1 a răspuns:

"Am o durere uneori sub inima"

ar fi de preferat să mergi URGENT-DE-TOT la medic, nu te joci cu așa ceva!

| WizzArd3344 explică (pentru sierra1):

Durerea pare sa fie sub coasta stânga

| sierra1 a răspuns (pentru WizzArd3344):

Da domnu' asta spuneam si mențin

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate fi și o durere a nervilor intercostali. Doar medicul poate decide.

| helpforyou a răspuns:

Durerea într-un singur punct poate fi cauzată de o varietate de probleme de sănătate, inclusiv probleme cardiace.
Cu toate acestea, durerea în zona inimii poate fi cauzată și de alte probleme, cum ar fi probleme ale plămânilor, tractului gastrointestinal sau ale rinichilor.

Este important să consulți un medic pentru a determina cauza exactă a durerii și pentru a obține un tratament adecvat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probail e de la muschiul intercostal sau poate fi si ceva nasol, mergi la medic.

| qathaliyn a răspuns:

Mergi la doctorul de familie, e gratis.

| Parkia a răspuns:

Durerea in capul pieptului?
Probleme digestive. Mergi la medic.