| BogdanM275 a întrebat:

Salut, de aproape o săptămână am o durere foarte puternică sub coaste,mai exact în zona pancreasului, dar durerea nu e constantă adică trece și apare spontan, pe lângă asta am și dureri de cap și de burtă.

Credeți că e posibil să am vreo problemă cu pancreasul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Poate ai piatra la rinichi, de ce nu faci o radiografie?

| armiaso a răspuns (pentru aditimus):

Rinichii nu sunt in zona pancreasului, radiografia e inutila in ceea ce priveste rinichiul, nu e os sa fie ceva relevant pe radiografie.

iar ca raspuns pentru BogdanM275, e posibil sa fie vezica biliara, sansele sunt mai mari dar totusi poate fi si pancreasul avand in vedere ca sunt extrem de apropiate unul de celalalt, mergi la gastro sa vezi ce iti spune.