| CrazzyWTF a întrebat:

Salut, am o intrebare : Care e cel mai eficient antrenament la sala pentru cresterea masei musculare? De exemplu la biceps, e mai bine pentru cresterea masei musculare sa fac 1 exercitiu mai multe seri, dupa trec la altu, tot asa mai multe seri si apoi altul si altul sau fac prin rotatie, adica fac un exercitiu la biceps, apoi trec la alt exercitiu tot la biceps si altul si altul si dupa revin iarasi si fac mai multe rotati de acest gen? (Inca o data, care e mai eficient pentru cresterea masei musculare? )... Multumesc anticipat, Dau FUNDA celui mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xXxFire2013xXx a răspuns:

Salut!
Nu faci prin rotatie pentru ca trebuie sa obisnuiesti muschii cu o anumita miscare(exercitiu)
Biceps si brate:ridicare de greutati(din ce in ce mai mari),flotari,rotiri de brate,box(daca ai sac de box sau ceva de genul)
Gat:rotirea gatului,respiratie cursiva si remprospatare
Abdomen:ridicare de greutati,rotiri de brate,ridicare de greutati cu abdomenul si spatele in pozitie de flotare(ai grija),alergat(mai mult muschii pelvici)
Picioare,coapse:alergare,flotari,genoflexiuni,alergare pe loc,spagatul(daca poti),lumanarea(tot daca poti),podul(tot daca poti)
Laba piciorului:rotirea labei piciorului,joc de glezana, alergare
Degete(la maini):strange o hartie sau ceva moale cat poti de tare, incearca sa indoi metal sau ceva putin mai moale la inceput, inchide si deschide palmele
Degete(la picior):inchide si deschide, strange

Poti incerca si gimnastica sau inot(pentru tot corpul)sau fooball(pentru picioare)dar si box(pentru maini)sau lupte greco-romane(pentru tot corpul)

BAFTA si da te-am ajutat trage o funda