| Shukacu a întrebat:

Cand fac un exercitiu la sala cand iau pauza pentru biceps de exemplu in timpu ala pot lucra altu si apoi iar la ala si tot asa? sau astept sa treaca exercitiu si apoi ma apuc de altu?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce vrei tu se numesc "superserii" si nu e un antrenament pentru incepatori.

Poti incerca, o serie biceps, o serie triceps si apoi pauza. Si tot asa, tot antrenamentul.

Cauta pe net despre superserii.

| yocata10 a răspuns:

Pai nu prea e bine asa, adica trebuie sa faci o serie iei o pauza de 1-2 min, apoi dupa ce termini grupa aia de muschi poti sa faci pentru celalante, ca asa se lucreaza mai bine fata daca faci combinatewinking

| bogdanqwerty a răspuns:

Din cate stiu eu dupa fiecare exercitiu e bine sa faci pauza 1-2 minute intre serii si 5 min intre grupe.mai bine faci biceps, dupa aia alte grupe! totul la sala se face in timp nu in 2 zile...ar trebuii sa te astepti la rezultate dupa 6 luni!

| Hyth a răspuns:

O sa iti raspund printr-o singura intrebare... De ce este pauza? Sa lucrezi mai mult...Pauza se face de cca. 2-3 min alftfel muschii vor inceta sa mai fie incordati