| Cătălina1115 a întrebat:

Hei! am o problema de ceva luni

Ma dor ochii, dar nu mereu, depinde de cat scriu la scoala sau idk! Imi lacrimeaza ochii fara a avea contact cu ceva ce sa le provoace asta! Uneori cand imi fortez ochii mi se face o ceata in fata ochiilor timp de cateva secunde, tot daca clipesc nu se intampla nimic! Ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vanfairy a răspuns:

Se prea poate sa ai miopie/hipermetropie/astigmatism. ai putea sa mergi la un control la oftalmolog, de obicei costurile sunt in jur de 50 de lei. daca ai doar ochii obositi o sa iti dea probabil niste pliculete cu calciu efervescent ca sa te ajute sa-ti revii.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incercat sa inlocuiesti laptele de vaca cu puroi cu laptele de cocos, sanatos?

| Ary93 a răspuns:

Consulta un medic oftamolog si incearca picaturi ALERGOROM. posibil o usoara conjunctivita daca iti lacrimeaza ochii...incearca sa faci un repaus de la stat cu ochii la laptop sau telefon.happyO zi buna

| Cătălina1115 explică (pentru Ary93):

Nu e conjuctivitalaughing))

| LLL5555 a răspuns:

Te pot durea ochii de la orice. De la stat lrea mult pe telefon, de la uitatul la televizor foarte mult. In special chestiile aceste care au o lumina puternica asupra ochilor. Cel mai bine ar fi sa nu ii fortezi. Atunci cand lacrimeaza clipeste de cateva ori apoi spalate pe fata cu apa. Si atunci cand ti se incetoseaza cel mai bine ar fi sa inchizi lchii si sa te feresti de lumina cateva minute. Sper ca te-am ajutat. Si ai grija de ochii tai?❤

| Cătălina1115 explică (pentru LLL5555):

Multumesc! Eu tind sa cred ca imi trebuie ochelari.