| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o intrebare. Well, i-a venit ciclul prieteni mele, dar maro la culoare, 2 zile extrem de abundend, crampe si foarte multe cheaguri. Asta a fost tot, si extrem de putin ieri si azi ( a 3 a si a 4 a zi)... imi e sa nu fie ceva grav, mai ales ca i-a intarziat 15 zile si i-a venit si extrem de maro. Este posibil sa fie vorba de ciclu peste sarcina? (sexul a fost mereu protejat). Multumesc anticipat de raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cheagurile nu sunt normale in ciclul undei femei, denotand ca pot fii probleme de alta natura la ea: posibil ovare policthistice, fibroame uterine sau chiar tumori.
Recomand sa mearga la ginecolog, imediat cum termina ciclul menstrual, pentru investigatii medicale.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In ce priveste posibilitatea de a fii insarcinata nu putem sa ne dam cu parerea, fiindca nu se cunsoc multe: despre tipul ciclului pe care il are femeia, apoi daca a avut sex neprotejat in perioada fertila samd.
Mentionezi "mereu" ca a fost protejat, dar "mereu" nu inseamna intotdeauna, deci lasa loc de gandit ca ar fi existat si perioade cand ati avut sex fara protectie, fie si pentru cateva secunde.

In orice caz, insarcinata sau nu, cheagurile nu sunt normale si trebueisc imediat investigate natura si cauza lor.

| yogurtismann a răspuns (pentru Violleta2022):

Sexul a fost facut de fiecare data protejat, multumesc de raspuns

| relian a răspuns:

Dar nu ai spus cand s-a dus la baie sa se, mai stiu eu ce se mai face la baie, sa spui xce culoare avea, cati litri laughing
De tine nu spui nimic? Pff naspa, trebuie sa va faceti de asta jurnal si notati zilnic, azi la ora X am fost la baie si ma pisai 500 mill de culoarea vantului turbat laughing
Si tot asa bagati,intrati pe aici si intrebati,oare pot sa merg acum la baie?
O sa primiti raspuns peste cateva ore sau zile, pana atunci sa nu care cumva sa mergeti la baie, stati asa pe pozitie laughing

Well cei aia? Vad bagi cuvinte care nu-s in vocabularul romanesc, dar sa stii cei ala ciclu, ori sa stii ca p[oti merge la baie si fara sa intrebi, de astea cand o sa stii?

| gabriel2004o a răspuns (pentru relian):

Lasă copiii în pace dacă nu ți se mai scoala și nu ai ce face

| relian a răspuns (pentru gabriel2004o):

Nu ti s e mai scoala? E ok stai linistit,orice problema se rezolva,in afara de marime.
Eu am raspuns cuiva care a bagat o intrebare,is de astia care intra pe net sa intebe daca sa mearga acum la baie,ori sa mai astepte laughing
Tu ce probleme ai? Daca nu ti se scoala,iti recomand ceva pilule,vad ca spui ai probleme cu erectia,banui ca esti batran rau, nici nu esti la zi cu informatiile.
Oori daca o ai mica rau, aici nu te pot ajuta, nu te poate ajuta nici doctorul.
Cu cat te nascui, cu aia ramai laughing

| MrAM a răspuns (pentru relian):

Stii vorba aia, ai scris mult, prost si fara rost. Nu vreau sa intru in polemici dar nu ai ajutat cu absolut nimic. Mie unul mi se pare ca a descris foarte bine si amanuntit situatia, cu toate ca nu e genul de ''website'' unde ar fi ''ok'' sa primesti recomandari medicale.

| relian a răspuns (pentru MrAM):

Cine esti? Ai intrebat cumva tu ceva, eu am raspuns si nu ai fost multumit de ce raspuns am dat?
Daca nu ai intrebat nimic, daca eu nu am comentata nimci la rahatu tau, mergi si canta la alta masa, nu is curios de cacaturile tale pricepi?
Nu stau sa desenez la toti de astia ca tien care se baga ca musca la rahat, cand o sa iti scriu eu tie, atunci sa vii sa spui ceva.Pana una alta daca tie ti se pare este fix problema ta,dai raspuns omului daca esti deja si medic,ajuta tu,lasa pe alti ca mine ce scriu mult si fara rost.
Pe viitor sa ma ocolesti,nu citi ce scriu ok? Invatate sa vorbesti,sa te porti.
Nu am ajutat cu nimic? Nici nu am avut intentia dea ajuta,nu-s doctor,iar ce am raspuns poate il ajuta pe viitor,ce am scris poate il face sa gandeasca,sa stie unde sa se adreseze,sa mai invete si ei sa gandeasca cu capu ce il au, nu sa fie ca niste roboti, intreaba orice chestie pe altul.
In sf nu stau eu sa discut cu unu ca tine care se baga ca musca in ciorba, sa nu zic altundeva.
Raspunde pe viitor doara celor care intreaba, sa te bagi in discutie doar daca nu bati din gura a prostu.cand no sa faci prost pe altul, indiferent ce scrie.
Mai sinteti din astia gen muste la miere de la colt? Nu mai scrie nimic ca nu-s curios. Treci mai departe de nu-ti place ce scrie careva.Intra in discutie doar daca vorbesti frumos, arata ca esti tu mai bun, nu arata ca esti clocit ok? Numa bine

| AlinMrs a răspuns (pentru relian):

Tii morțis sa ai dreptate cu toate ca nu ai. Nu te-am facut prost, doar ce vorbesti mi se pare de prost gust. E vorba de agresivitatea cu care tratezi situatia. Dupa cum ai mentionat nu ai cunostinte medicale spre deosebire de mine, deci nu vad de ce te-ar interesa subiectul. Ti-as recomanda cateva sedinte la un psihoterapeut si un chill pill, fara gluma Numai bine!

| relian a răspuns (pentru AlinMrs):

Te caracterizasi perfect,esti exact cum ai scris, sigur ai nevoie de un control, mai ales cand intri cu N conturi pe un website laughing suferi de cum ii zice personalitate multipla, ai grija, poate o sa te inchida astia la balamuc laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este posibil sa fie o pierdere de sarcina. Nu sunt doctor. Sa mearga la un control.
P.S. e cam nasol sa consulti TPU in astfel de cazuri, mai ales in numele altcuiva.

| MrAM a răspuns:

Dupa cum a recomandat,, Sefa'', nu ar strica o vizita pe la un medic ginecolog pentru o consultatie, pe care noi nu o putem face si de care nu ne putem da cu parerea. Ma duce gandul la ovare policthistice dupa cum a fost mentionat si descris de catre tine, dar ar putea fi orice altceva. Pana si medicii dau diagnostice gresite dupa consultatii da pai noi aici... o zi faina!