| Attack619 a întrebat:

Salut, am o mica problema: Sunt baiat si am aproape 14 ani si de la un timp am sfarcurile umflate, iar daca apas pe ele sau le lovesc usor ma cam dor (inainte nu ma dureau big grin). Am vorbit si cu tatal meu si a spus ca si el a patit asta si i-au trecut de la sine dar pe un site (nu mai stiu care) zicea ca trebuie sa faci exercitii, operatie etc. Si eu vreau sa stiu daca ceea ce mi sa intampla e un fenomen normal varstei mele sau e problema care trebuie rezolvata. Ofer FUNDA happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Este un fenomen normal la baietii de 13-14 ani --- se datoreste modificarilor hormonale din perioada pubertatii si trece de la sine in termen intre 6 luni si 2 ani.

| Valentin333 a răspuns:

Daca ma credeti sau nu mie mi-au aparut la 12 ani si mi-au trecut la 13 2 prieteni de-ai mei mai au doar la unu si arata tare rau si eu le fac in ciuda ca pot sa stau fara tricou pe strada si ei nu. Chiar am fost de 1 mai la piscina cu ei si ei doi nu au intrat in apa pentru ca le era rusine laughing O sas iti treaca in max 1 an

| VinnieMmM a răspuns (pentru Valentin333):

Si mie tot acum la 12 ani si acum mai am doar la 1

| QiCKaaTc a răspuns:

E ceva normal, si pe mine ma dureau, dar nu se umflau tare. Fa un dus si spala-te bine acolo. O sa-ti treaca in cateva zile. Funda? :*

| tweety96 a răspuns:

Stai linistit ca de la atat nu se ajunge la operatiehappy

| Attack619 explică:

Se* scuzati big grin