| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 15 ani si cred ca am fimoza, trebuie sa repet 20-25 de secunde decalotarea pentru a putea decalota complet capul penisului, cum o pot rezolva fara intervenitie chirurgicala, mi-e rusine sa le spun parintilor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La varsta aia nu e panica daca nu se decaloteaza "din prima".
Exerseaza in continuare, si nu vei avea probleme. Pielea se intinde in timp.

| Donsavas a răspuns:

Nu ai de ce sa ti fie rusine. Mergi la medicul de familie si iti da trimitere la urologie. Cu trimiterea mergi la părinți și le spui ca ai o problema medicală intimă pe care trebuie să o discuți cu urologul. Din pacate, doar operatia ajuta. Nu este dureroasa si nu trebuie să ti fie frica. Ți se vor da analgezice si anxiolitice sa nu te doară si sa nu simți teama.

| răspundtot a răspuns:

Salut, bea mai multă apă. Un jet puternic te ţine departe de forfecuţă. Altă metodă e acidul hialuronic care se găsește în salivă. Succes și stai cât mai departe de urolog. Un jet bun și un sărut le rezolvă pe toate