| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema cam indiscreta, cel putin asa mi se pare mie altora nici nu le pasa, si anume nasul care este mereu rosu straight face, cand e frig se inroseste si mai rau. ma indoiesc sau na nu sunt sigur sa am acnee rozacee deoarece am cautat niste rezultate in legatura cu asta si am observat ca si obrajii se inrosesc, iar la mine doar nasu. de ceva timp am asta, am zis ca e de la pubertate (am aproape 16 ani) dar este la fel de rosu nu trece. as vrea sa imi recomandati niste creme/unguente, oricum voi contacta un medic dermatolog dar as vrea si niste opinii de la altii, caci am vazut ca mai multi au problema asta, multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DorinM a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la un medic dermatolog care o sa te vadă si o sa iți prescrie un tratament dacă este cazul.