| Sergiu_Dreghici_1990 a întrebat:

am si eu o problema cred ca putin mai delicata, din neatentie mi-am prins degetu' unde nu trebuia, si s-a facut gaura in unghie, infectie si apoi puroi. Am fost la spital, mi-au scos unghia, iar intrebarea mea este cat timp va dura sa creasca unghia? Nu imi trebuie date exacte doar un timp aproximativ. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Va creste prima oara o unghie foarte subtire, poate dura si o luna depinde de marimea unghiei. Daca e de la mana va creste mai greu decat de la picioare.

| Friday13 a răspuns:

Daca este degetul de la mana va creste cel mult in 1 luna 1 luna si jumatate cam asa