| Sasuke5567 a întrebat:

Salut! Am o problema de 2 luni de zile fac tusee de tensiune am fost la cardiolog am fost internat și mi-a spus că nu am nimic că ar fi de la stres pe timpul internării nu am făcut tensiune au trecut 4 zile de la externare și iarăși am făcut și am și o durere de cap in partea dreapta că o înțepătură. Ce ar putea să fie, am 17 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa somnului de noapte iti da aceste dureri de cap si stari de stres si tensiune.
Culcarea trebuie sa fie cel mai tarziu la ora 22 si sa dormi 7-8 ore pe NOAPTE, nu ziua.
Crierul tau nu mai poate produce 2 hormoni vitali: serotonina si melatonina, fiindca nu dormi noaptea, ei producandu-se numai cand dormim intre orele 22 si 2 dimineata.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu uita sa ceri scutire pentru motivarea absentelor.

| dullcat a răspuns:

Buna.Depinde doar de tine sa afli, noi nu putem sti ce stil de viata ai si nici nu suntem medici.

| Sasuke5567 explică (pentru dullcat):

Sunt boxer de performanta, stresat nu sunt prea tare

| dullcat a răspuns (pentru Sasuke5567):

Antrenorul tau stie despre asta? Poate nu ar strica o vreme sa iei o pauza de la acest efort fizic?

Răspuns utilizator avertizat