| aniriiiiii a întrebat:

Hey! Voi cum va protejati parul impotriva frigului, in afara faptului ca purtati caciula, folositi vreo masca de par [naturista]? si mai am o intrebare, eu de cand m`am dus la scoala, ma mananca foarte tare degetele de la picioare si mi s`au umflat si sunt rosii, cred ca de la frig mi-au inghetat si cred ca mi-a intrat si apa.nu stiu ce sa fac ...ca ma cam dor si ma si mananca nu stiu daca vi s`a intamplat:d

Răspuns Câştigător
| fanJBfan a răspuns:

Nu incerca sa le pui pe ceva foarte fierbinte. cel mai simplu si eficient e sa iti pui crema pe toate degetele la aman2 picioarele sa ramana stratul de crema alb. apoi iti iei o pereche de ciorapi ff subtiri si peste astia subtiri unii grosi. asa mi s-a intamplat si mie si am facut asa si dupa 2 zile mi-a trecut... fundita?big grin

1 răspuns:
| alexxv a răspuns:

Da...nu am patit-o eu dar mama mea a patit-o de la cizme credthinking cum ti-a intrat si apa... nu stiu mergi la un doctor si o sa-ti spuna ce creme sa-ti iei thinking papa big hug BFT!