| Sorinlelele a întrebat:

Am o problema la un testicul.Am un fel de umflatura.Umflatura o am de mult, cred ca asa au crescut ele, nu stiu ( acum am 13 ani). Si nu cred ca merg la medic ca acum 1 an am avut ereion si atunci am avut probleme cu testiculele si pe ecografie nu mi-a iesit nimic la testicul...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

NU e cumva epididimul?

| Sorinlelele explică (pentru Brigaela):

Cred ca da

| InstructorulTauDeFitness a răspuns (pentru Sorinlelele):

Atunci uita-te dupa cuvantul "varicocel" si vezi descrierea poate ai ceva asemanator sau chiar asta. Oricum nu e nimic grav.

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Ai ambele testicule umflate sau doar cel stang?

Răspuns utilizator avertizat
| Ungureanu_Andrei_1994_lTEo a răspuns:

Cel mai bun sfat este al unui doctor