| Sereny_Ifj_Jozsef_1999 a întrebat:

Am o problema uriasa cu matreata, de cind sut mic am aceasta problema, ma spal pe cap si dupa 1 zi ma maninca capul foarte tare si am matreata de se vede de la 3 km, am incercat cu toate samponurile pe care le am gasit in magazine, am incercat sa ma spal din zi in zi din 2 in 2 si din 3 in 3 zile tot acelasi lucru, insa cu un fel de sampon de zi am stat chiar aproape de 1 saptamana dar nu se mai gaseste samponul acela. CE pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai o ciuperca, de care nu poti scapa daca nu faci un tratament adecvat, se cheama: dermatita seborica.
Dar, ai toata informatia aici, pe un site medical:
http://www.csid.ro/health/sanatate/totul-despre-matreata-12669153/

| untu a răspuns:

L-ai incercat sampoanele WASH & GO sau HEALTH & SHOULDERS? Sint foarte bune sampoane pentru orice tip de par, chiar sint in top!

| Sereny_Ifj_Jozsef_1999 explică (pentru untu):

Singurul sampon care a dar rezultate minime in afara de cele de zi este Clear!

| untu a răspuns (pentru Sereny_Ifj_Jozsef_1999):

Da,asta dupa reclama samponului CLEAR cu marele fotbalist Ronaldo!

| Sereny_Ifj_Jozsef_1999 explică (pentru untu):

Ce legatura are reclama aia cu acest subiect omule?

| untu a răspuns (pentru Sereny_Ifj_Jozsef_1999):

Pentru ca are parul matasos! De aia face reclame bune de recomandat!

| Legion7X a răspuns:

Da problema cu mãtreața e ceva genetic nu neaparat cã nu ești fãcut duș incearcã sã te tunzi scurt nu chiar foarte scurt ca un chel dar vara fi tuns scurt si cred cã nu mai ai treabă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la dermatolog.

| RitaDeluxxxe a răspuns:

Clear este un sampon exceptional pentru matreata(cel mentolat).

| RaUL5 a răspuns:

Dupa ce faci dus ia-ti un vas si iti bagi apa cu putin otel, cam un capacel ajunge si scapi