| ChocolataDulce a întrebat:

URGEEENT! AM NEVOIE DE UN SFAT! am incercat aproape toate sampoanele si nu reusesc sa scap de matreata! ma spal la 2 zile pe cap...ce altceva as putea sa folosesc? Ultimul a fost un sampon cu ulei de argan de la Kallos+balsam kallos si mi s-a umplut capul de matreata...

10 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Nu mai folosi balsam, iti recomand samponul Nivea sau Head and Shoulders, cand te clatesti adauga si putin otet de mere, e foarte bun. Testat!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nizoral sampon, cumparat de la farmacie. Si NU folosi balsam.

| mona a răspuns:

Incearca si samponul Dove antimatreata

| dodo222 a răspuns:

Incearca sampoane de la plafar, cu urzica de expemplu

| meandme77 a răspuns:

Gerovital.

| anca_5063 a răspuns:

Am aceeasi problema...o prietena m-a sfatuit sa ma spal cu sapun de casa dupa care sa dau cu sampon si vad ca a inceput sa aiba efecte

| StefanicaAna a răspuns:

Nu mai folosi sampoane cu balsam ca iti unge repede parul si faci si matreata asa am fost eu. Wash&Go ia-ti de miere sau intr-un lighean puneti apa cu putin otet nu excesiv si doar iti clatesti parul, asa am avut si eu probleme!

| ChocolataDulce explică (pentru StefanicaAna):

Multumesc o sa incerc si cu otet...

| StefanicaAna a răspuns (pentru ChocolataDulce):

Numai sa nu pui mult ca sa nu iti miroase parul tare a otet

| EpicAlexandra a răspuns:

Head and shoulders e cel mai bun in situatii de astea!