| LarissssaMagdiiiiiiiiiiii a întrebat:

Buna fetelor! Am si eu o problema...Deci dupa 3-2 zile dupa ce ma spal pe cap parul se unge. Am incercat aproape toate samponurile, nu le iau de la colt de strada. Ceva sfaturi?

6 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Părul trebuie spălat o dată la trei zile, nici mai devreme nici mai târziu. Dacă-l speli mai devreme o să îți cadă din ce în ce mai mult treptat, iar dacă îl speli mai târziu se asfixiază. Probabil e foarte ars și de aceea se și îngrașă la rădăcină. Pentru început ar trebui să te frizezi, apoi să folosești balsam pentru păr gras sau/și degradat. Cel mai bun șampon pentru păr gras este Head&Shoulders cu lămâie, cel puțin la mine a fost singurul care m-a scăpat de părul gras și urâcios.

| JamilaGizeh a răspuns:

Cu ce se unge? cu unt?

| ishallhelpyou a răspuns:

Adica se ingrasa? Incearca un sampon pentru parul gras.

Răspuns utilizator avertizat
| Talaz_Ciprian_1985 a răspuns:

Incearca cu vechiul sapun de casa al bunicii crede-ma intro saptamana de 4 ori sa te speli si ai sa vezi rezultatul