| anonim_4396 a întrebat:

in ultima luna am observat ca am limba albicioasa (partial) si am multe iritatii in gura. pe obraji in spate la masele pe gingia de jos si aproape de cerul gurii. si ma ustura ochii in ultima vreme. stiu ca nu e nimeni doctor dar as vrea sa stiu daca a mai avut cineva simptomele acestea si ce i-a zis doctorul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu toate bolile sunt la fel chiar si daca ar avea cineva ceva asemanator. Daca spuneai ca ai limba albiceoasa ziceam ca ai stomatita la obraji afte dar tu ori ai o alergie ori o forma de stomatita mai urata ori ceva boala nasoala pe care doar medicul ti-o poate spune

| xWeestoO a răspuns (pentru Freya1):

Mie mi-e frica sa nu am cancer oral. observ si o bubita sub limba care doare. mentionez ca fumez de 4 ani

Răspuns utilizator avertizat
| Andersen2k18 a răspuns:

Este posibil sa ai o stomatita, sau aflte la obraji.In orice caz du-te la medic sa iti prescrie o reteta.

| tril a răspuns:

Si de o luna stai asa?
Mai si vorbesti de cancer! Mergi la medic. Nu TPU te trateaza.