| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am parul foarte lung si prea mult volum, ce sa-i fac sa-l am mai drept? in afara de sampon deoarece am unul de la naturaliste ( si un balsam ) si nu as vrea sa-l schimb prea curand. sau macar sa-l termin pe asta.
Si opusul la volum este drept nu?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

Cu feonul si peria, plata iti arde parul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, opusul volumului nu este "drept". Este drept sau cret. Este cu volum (infoiat) sau fara volum (adunat si lipit). Ar trebui sa fii multumita ca nu ai parul gras. Atunci este fara volum dar, lipicios si urit. Foloseste un sampon care nu usuca parul in exces; pentru par uscat. Iar dupa spalare, foloseste balsam recomandat pe virfuri. Dar daca te plingi de volum, da pe tot parul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@anca29 nu gandesti
@CristiAndrei1 si feonul iti arde parul si nu gandesti
@unuldinceimulti ai zis ca : " opusul volumului nu este drept, ci este drept "
Wtf? voi aveti mai mult de 8 ani?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu vezi semnele de punctuatie? Semnul "punct" nu inseamna "ci". Vad ca voi scrieti fara punct, virgula, majuscule sau alte semne de punctuatie. Dar nici sa cititi nu stiti cind le vedeti?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Lol noobule am scris 'ci' in loc de punct ca sa intelegi tu mai bine ce prostie ai scris.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mai pune mina pe carte baiete!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vezi ti ba de viata si da mi pace.

| anca29 a răspuns:

Da... Ai putea încerca cu o placă!