| Andy40 a întrebat:

Salutari la toti happy!
Am sa va spun pe scurt. am o prietena si prietena mea acuza niste dureri ca niste arsuri la penetrare. Si tin sa mentionez ca i frigea rau vaginul simteam si eu ca ma ardea asa la instrument. am terminat partida. Si dupa cam 1 ora si ceva ma duc la wc si observ pe penis ca am niste buline rosi ca niste bubite unele iesite in afar altele sub piele care ma mancau si am aceleasi simptome ca si ea ma mananca si am o senzatie asa de usturime /arsura asa. Am folosit crema flocinolon dar ea nu stiu ce poate folosi ca cu siguranta ea are ceva si am luat si eu de la ea tin sa mentionez ca nu a avut contacte cu alte persoane in afara de mine 100 %. Intrebarea este poate sa foloseasca si ea flocinolon intravaginal la intrare in vagin? si ce poate fi cine stie? si cum se poate trata? si de la ce este aceasta iritatie ce-o fi? Nu ma trimiteti la ginecolog s-au medic cas minor si nu pot din diferite motive spuneti-mi voi o crema ceva! FUNDA MAREE! Va urez Craciun Fericit tutulor alaturi de familie si cei iubiti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Indiferent care ar fi natura infectiei care afecteaza aparatul urogenital, cauza si agentul patogen care il provoaca poate fi determinat/diagnosticat doar prin efectuarea unor analize specifice. Doar pe baza rezultatelor obtinute se poate propune si folosi o medicatia adecvata, eicienta, corecta. Fara consultatie medicala, pot spera sa primesti doar simple pareri sau presupuneri generale sau poate mai elaborate de la Mama Omida sau alte ghicitoare celebre. big grin

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Ar putea fi multe, si medicamentele nu se iau dupa ureche. Nu conteaza ca esti minor, medicul trateaza si minori si activitatea sexuala e ceva obinuit, crezi ca medicul atat de prost e incat sa nu-si dea seama ce ai facut? Mergeti amandoi la medic, pentru ca astfel de infectii/boli se trateaza in cuplu si dupa consult, medicul o sa va dea tratamentul exact pentru problema voastra.
Daca si fata e minora e chiar foarte indicat sa mearga la ginecolog, mai ales ca si-a inceput viata sexuala.
Multa sanatate.

| TCosminn a răspuns:

Esti in stare sa faci tampenii dar nu esti capabil sa-ti asumi responsabilitatea mergand la un medic in caz de urgenta. Mare barbat o sa ajungi.

| Bianca_Ioniţă_Paula_1999 a răspuns:

S-ar puta să aibă o candidoza vaginala, cred!