| anonim_4396 a întrebat:

am scăpat ceva pe degetul mare de la picior, acum crește unghia normal, dar are o bucățică cam de jumătate de centimetru ce nu mai este lipită de carne, deci crește dar nu-i lipită de carne, există ceva medicamente ca să fie lipită de carne la nivel cu marginile laterale a unghiei, să nu se mai vadă pata aia ce este nelipită prin unghie că se vede urât, vreau sa se prindă înapoi în carne

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Inapoi pe carne nu cred ca ai cu ce sa o mai lipesti, las-o asa pana cade ea singura

| Valyasdfg a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Păi nu mai cade, unghia e întreaga dar o pată care nu se prinde de carne, am auzit la TV de ceva "excilor " merge cu de.ală?