| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu ca majoritatea adolescentilor probleme cu acneea. Am 17 ani si sufar de aceasta boala. Nu este extrem de grava, ma rog... spre deosebire de altii... dar e vizibil oricum. Am incercat diverse produse, telesopinguri fara rezultata. De 1 an si ceva o tin pe dermatologi cu tratamente etc.care din pacate nu prea dau rezultate permanente.doar pe moment. Acum nu prea mai imi apar asa cosuri, dar mi-au ramas semnele care sunt destul de vizibile. Stiti vreo metoda de a scapa de ele? Am auzit de peeling pentru semne si cosuri. Ce parere aveti? Merita sa incerc? Acum sa o dau pe cosmeticieni, ca dermatologii nu prea au mers.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| scrigroup a răspuns:

Peeling e mia mult pentru supafata... se curata stratul superior al pielii, si banuiesc ca la tine nu e doar pe stratul superior.

Trebuie sa ai grija la alimentatie, si sa incerci sa tratezi naturis aceneea.

Sunt pe net sfaturi folositoare:
Tratarea cu vitamine:
http://www.medicultau.com/......acneea.php
http://www.boli-medicina.com/articole/boli/acneea-juvenila-si-altele.php
Medicamentele antiacneice:
http://www.esanatos.com/......c41285.php
leac naturist:
http://www.scrigroup.com/sanatate/ACNEE-LEAC-NATURIST33255.php

3 răspunsuri:
| LoGaS a răspuns:

Cotcodac? Ce intreb eu si ce-mi raspunzi tu? Nu are nici o treaba. Am luat si eu in perioada cand ma duceam la sala animal pack, nitro chestii din astea.si nu aveam probleme.asta e o boala

| cotcodac4 a răspuns (pentru LoGaS):

Ba asta fac eu si nu am. incearca alceva

| cotcodac4 a răspuns:

Ba omule eu nu am probleme cu asa ceva.eu iau cate 3 pastile de creatina pe luna si nu am pic de problema, si nu au cum sa ma afecteze deoare ce alea se pot lua si 6 pe zi