| anonim_4396 a întrebat:

Salut ..Am si eu o dilema, daca mananc cartofi cam zilnic e vreo sansa sa ma ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Biiiiiaa a răspuns:

Nu cred, adica din cate stiu eu cartofii nu au multe calorii[ doar daca nu`i prajesti]
poti sa mananci in fiecare zi cartofi doar sa fie preparati in in diferite moduri, piure, pane, naturewinking prajiti copti! big grin

Sper ca te-am ajutat funda?
puppy dog eyes

12 răspunsuri:
| PisicutaNebunatica a răspuns:

Depimde si de organism. Daca nu te-ai ingrasat pana acuma nu ai de ce sa te ingrijorezi. Dar daca vrei sa fi sigur ca nu pui kg in plus te poti apuca de un sport happy

| ElenaSA a răspuns:

Mai bine macananca legume si fructe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca faci sport, nu.

| marinaa9 a răspuns:

Depinde de modul in care sunt preparat, daca sunt prajiti mai mult ca sigur te ingrasidar daca sunt fierti sau alte moduri de preparare..nu prea

Răspuns utilizator avertizat
| Girl72 a răspuns:

Depinde de metabolismul tău!

| AtheistForever a răspuns:

Depinde cum ii prepari... Poti sa ii mananci pe gratar, piure, fierti dar numai nu ii praji pentru ca astfel te ingrasi!

| AAALEXAAANDRUUUUU a răspuns:

Doar cartofi? Nu prea

| kosyi a răspuns (pentru AAALEXAAANDRUUUUU):

Nu doar cartofi da o masa pe zi numai cartofi

| kosyi a răspuns:

E vorba de cartofi de cartofi prajiti

| mitzamitza909 a răspuns:

Toate sansele! funda?

| DarkEagle a răspuns:

Depinde. Daca vei manca cartofi in combinatie cu carne ai putea sa pui ceva pe tine deoarece este o combinatie periculoasa.