| VladuTz92 a întrebat:

am si eu o intrebare.
Daca pierd sange afecteaza cu ceva antrenamentul la sala si performantele sportive, cam avut un accident la picior si mi-a curs ceva sangehappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| seby92 a răspuns:

Depinde cat sange ai pierdut si cu cat timp in urma, cel mai bine ar fi sa mergi la sala si sa incepi cu niste exercitii usoare si daca nu ai ameteli sau stari de rau eu zic ca e totul okwinking. Sangele pierdut ar trebui sa se refaca in maxim 48 de ore( dar depinde de cantitatea pierduta).

2 răspunsuri:
| cupyyyy a răspuns:

Sangele se reface imedeiat prin hrana si lichide consumate.Mai bine te'ai gandi la cat de grav este ce ai tu la picior decat la cantitatea de sange pe care ai pierdut'o.Eu zic ca nu e nimic grav.^^

| Burger a răspuns:

Depinde de cantitatea de sange pierdut.La inceput trebuie s-o iei mai usor cu antrenamentele si sa bei foarte multe lichide.happy