| MarinV1234 a întrebat:

Salut!
Am si eu o intrebare, in seara aceasta am observat ca mi s-a umflat ceva la gat, ma si doare si am o vaga impresie ca este un ganglion. Am incercat sa ma documentez de pe net si nu prea am reusit!
Va rog ajutati-ma sunt speriat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sa fie un ganglion sau un lipom de grasime. Si eu am unul dar e in interior, e mic si nu e umflat. Il simt numai daca palpez zona.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa am eu acum in dreapta sub barbie asa cand inghit simt sau cand intorc capul., am mai avut odata stai lin si lasa l ca trece de la sine nici nu ti dai seama cand trece nu trebuie sa iei nimic cateva zile tine