| JuSt222 a întrebat:

Salut am si eu o problema. Am 19 ani si fumez de 3 ani de zile. Problema este ca de la un timp am inceput sa simt ceva oboseala, durere la plamani, obosesc foarte foarte repede, dimineata tusesc dar nu am flegme si respiratie incomleta. Am o stare de oboseala, dar nu stiu de ce. Dimineata ma trezesc cu nasu infundat cam de fiecare data. Fumez cam 10 tigari pe zi, dar de exemplu cand ies afara ajung cam la un pachet jumate poate chiar 2...
Se poate sa fie cancer /tbc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Toti2013 a răspuns:

In primul rand la ce crezi ca te astepti de la tigari? La sanatate? Clar omule trebuie sa te lasi de tigari. Ceea ce ai tu nu e cancer. Asta e efectul tigarilor, la toti se manifesta asa. Nu te speria, doar lasa-te de fumat. Daca tot continuui asa o sa ajungi la diferite si diferite boli, unele incurabile. Iti ofer sfatul meu si crede-ma nu fac asta pentru o funda, ci doar pentru sanatatea ta. Bafta!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti face cancer daca continui cu fumatul, iesi la femei mai bine si fa sex

| MiyakoSaki a răspuns:

Sa nu ai o bbronsita ceva.Lasa fumatul, iar daca starea de agraveaza du-te la medic de urgenta.Nu cred ca ai cancer ( doamne fereste).Eu zic sa te duci la doctor. Daca este ceva sa depisteze din timp happy