| COSTINFlORIN a întrebat:

Am și eu o problemă, am avut antrenamente la fotbal pe postul de portar, am plonjat de mai multe ori pe partea dreaptă, și după ce am terminat antrenamentul mă durea mușchiul fesier spre interior, înspre coapsă, am încercat cu calmante și a mai trecut cat de cat, aveți alte idei, vreau altceva in afară de mers la doctor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"mă durea mușchiul fesier..., aveți alte idei"

relax, trece de la sine in 2-3 zile

| SucDăMere a răspuns (pentru sierra1):

Chestia asta este de vineri.

| sierra1 a răspuns (pentru SucDăMere):

Mâine ești ca nou

| SucDăMere a răspuns (pentru sierra1):

Cred că ai dreptate, am avut antrenamente azi iar, și nu a mai durut, aproape nu mai simt deloc!

| sierra1 a răspuns (pentru SucDăMere):

Să fii iubit

| anonimg a răspuns:

Recomand repaus total până la vindecare. Nu merită să îți strici sănătatea pe un sport. Sportul îl faci ca să te simți bine, nu ca să te simți rău după aceea. Deci dacă ceva îmi dăunează sănătății, atunci nu dau doi bani pe acel ceva oricât mi-ar plăcea.

| SucDăMere a răspuns (pentru anonimg):

M-am gândit și eu la o perioadă de repaus, am mai pățit și înainte chestia asta, nu mai știu cum a trecut.

| Liviuuuuuuuuuuuuuuu a răspuns:

Daca nu ai mai facut sport de mult, poate fi febra musculara. Daca faci sport regulat, iti recomand sa mergi la doctor.

| eMPeBe a răspuns:

Am cea mai bună soluție pentru tine
Iei o sfoară, o legi de gât ușor să nu te strângă asta la un capăt și la celălalt capăt îl legi de un cadru de lemn care arată așa |_ doar că pus invers, sfoara să nu fie lungă, cat se poate de scurtă și groasă, te urci pe un scaun cu sfoara la gât, te arunci de pe scaun și gata! Tio trecut durerea! big grin

| SucDăMere a răspuns (pentru eMPeBe):

Mamă, decI ești foarte amuzant frate, du-te la ceva stand-up că văd că îți arde de glume, eu am vorbit serios și se trezește unul ca tine să facă mișto pe chestia asta, eu chiar am o problemă, și tu în loc să îmi spui ceva relevant, sau dacă nu ai nici o soluție la problema asta, puteai să treci peste, dar tu nu, se găsește unul ca tine că zice "hai să râd și eu putin", nu ești amuzantă prietenewinking.

| SucDăMere a răspuns (pentru eMPeBe):

Amuzant*