| fydo a întrebat:

am si eu o problema. am un caine este cam batran este o rasa de maidanez bun de paza dar si slab. i-am dat drumu pe drum si a venit acasa tremurand si murand de frig. cred ca l-a muscat un caine sau mai multi. la burta are o gaura ca si cum l-ar fi impuscat dar am vazut ca i-am mai trecut. si la testicule este muscat rau. ce pot face? nu prea am bani sa chem un veterinar.el este muscat de cateva zile. ce pot sa ai fac? ajutati-ma va rog. multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DannaK a răspuns:

Nu prea ai ce sa ii faci decat sa ii cureti rana cu apa fiarta si racita. daca tii foarte mult la el, incearca sa vorbesti cu un veterinar sa ti-l faca bine si sa ii platesti treptat. poate ai noroc si dai peste unul cu suflet.

| fydo explică:

Multumesc. alte raspunsuri?