| Beyourself1245 a întrebat:

Salut. Am și eu o problemă.
Aseară am ieșit să mă relaxez putin și am consumat alcool (tărie).
Am băut undeva la 2-3 pahare și azi de dimineață după ce m-am trezit, simt un mic disconfort la mâini și la picioare. Adică o senzație de amorțeală și furnicături și o durere foarte mică de mână (dreapta).
E din cauza consumului de alcool? Nu mă știu că sufăr de nicio boală.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Te-ai relaxat prea tare.

Răspuns utilizator avertizat
| 120bulevard a răspuns:

Esti incepator, iti trece tie nepoate e normal

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Draga domn, te anunt cu mare stima sa te feresti de fruncea posircoasa de calitate slaba consumata in seara trecuta, intrucat provoaca orbire, in unele cazuri chiar moarte.

| melissaazevedo a răspuns:

Bea un pahar de suc de lămâie sau lime. Dacă starea ta rămâne la fel, ar trebui să consulți medicul tău

Răspuns utilizator avertizat
| andromedaluna a răspuns:

Da, alcoolul transmite un vierme numit cartoforus si iti apar bubbe pe cavitatea bucala (buca). succes