| TheSeventhSin a întrebat:

Salut am si eu o problema, mai jos putin de buza inferioara am niste brobonite mini cosuri habar n-am ce sunt ca de asta intreb s-ar putea sa fie alt ceva eu cred ca e de la soare dar problema e ca de mult timp,cam de o luna poate cateva nu stiu sigur.
Aveti o poza mai jos sa vedeti cum arata, iar cand nu zambesc si imi las buzele normale se vede rosu nu se mai vad brobonite dar se vede rosu putin deci chiar ma enerveaza.
Astept solutii, fara hate.
Link imagine : http://i.imgur.com/ddgtlOS.jpg
A si in prima imagine asa arata de fapt, a 2 este edita sa vedeti mai clar ce si cum, iar a 3-a asa se vede cand nu zambesc larg asa gen.
Si am incercat crema de galbenele dar degeaba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii o iritatie de la barbierit sau poate fii o eczema.
Comprese cu ceai de musetel, sau pelin ar fi mai nimerite.

| Florentina9210 a răspuns:

Poate fi o eruptie cutanata, eu iti recomand sa mergi la medicul dermatolog, in mod sigur iti va prescrie tratamentul potrivit!