| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. Problema este ca de un timp incoace nu mai stiu sa vorbesc corect. Nu stiu ce am. N-am avut probleme pana acum. Si uneori nu pot sa pronunt cum trebuie. Si mai tot timpul am un lapsos. Vorbesc serios acum. Sper sa nu fie ceva grav.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cookie01 a răspuns:

Iti recomand sa citesti carti dar nu de povesti. Daca iti incep problemele de pronuntie trebuie sa mergi la un logoped

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te odihnești suficient pe timpul nopții?
Mergi la medicul de familie pentru analize de sânge.
Sănătate!
Pa, pa.

| Ralucagreen23 a răspuns:

Nu este nimic grav,uneori mai gresim,citeste niste carti, asa iti vei repara problema cu vorbirea.
Nu trebuie sa te sperii, pana la urma asta este cauzata din cauza stresului, oboselii, poate. daca ai vorbit o limba straina prea mult.
Sper ca te-am ajutat. happy

| anonim_4396 explică (pentru Ralucagreen23):

Multumesc! M-ai ajutat! happy

| Ralucagreen23 a răspuns (pentru anonim_4396):

happy Ma bucur.