| Cristian04 a întrebat:

Am un abces-gamba stanga. Am fost ieri la spital mi-au scos ceva puroi, m-au bandajat, dar mi s-a umflat foarte tare pana la degete ( trebuie sa merg si in seara asta ). Ma gandeam sa pun putina gheata, dar daca inrautatesc situatia? Ceva sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Fugi la doctor. Repede.

2 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Cum arata piciorul? Rosu, mov, alb, negru? E cald sau rece? Senzatii de furnicaturi sau amorteala?

| Cristian04 explică (pentru gyzzard):

E rosu si rece. Am avut senzatii de furnicaturi.

| gyzzard a răspuns (pentru Cristian04):

Fugi la doctor. Repede.