| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am varsta de 15 ani, am un fel de durere in spatele testiculului stang sau ceva de genul…. Deja o am de 2 zile si nu imi mai trece, nu ma doare decat ma ating acolo sau stau intr-o pozitie mai nasoala. Alte dureri nu am.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Medicul de familie te-ar putea ajuta.

| Violleta2022 a răspuns:

Schimba chilotii, eliminand boxerii!
Poarta numai chiloti stramti, care-ti tin penisul si testiculele lipite de burta.

| 1997onur a răspuns:

Mergi la un medic sau la medicul de familie ei te pot ajuta cu adevarat pentru ce ai tu.

| SharpEagle a răspuns:

Trebuie sa mai dai detalii. Te-ai m@sturbat mai mult in ultimele zile? Sau dimpotriva, n-ai mai 3jaculat demult/niciodata. Ai intretinut raporturi sexuale neprotejate? Iei vreo medicatie pentru alta afectiune?
Poate fi si un varicocel, epididimita (infectie). Ori poate vreun puseu d-asta de testosteron, specific varstei.

| Musafuka21 a răspuns (pentru SharpEagle):

M am m%sturbat o data la 3-4 zile.

| SharpEagle a răspuns (pentru Musafuka21):

Daca durerea persista sau devine mai acuta, ori daca se inflameaza sau schimba culoarea, trebuie sa te vada un urolog, sa-ti dea trimitere medicul de familie la un urolog.
Ca idee, sfatul @Jassminei e util din perspectiva "domolirii" nucilor, in sensul in care temperatura mai ridicata scade activitatea, productia. Si elimina miscarea, care miscare ar putea sa intretina problema impiedicand eventuala vindecare. Posibil, insa, sa creasca inflamatia...

| elemonis a răspuns:

Buna.
Mergi la doctor. Doar el iti poate da un diagnostic corect.
Nu lasa sa treaca zilele. Sa nu se agraveze dupa aceea.