| Rauuul a întrebat:

Salut.Am vazut aceste proteine http://www.nutritech.ro/......IDRAT.html si vreau sa mi le iau.Acolo pe site scrie ca trebuie luat cate 10 grame de carbohidrati(dextroza). Trebuia neaparat luat si carbohidrati? Ce se intampla daca nu iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pearsonman a răspuns:

Nu, carbohidrati te ajuta sa cresti un pic mai mult in masa, de exemplu daca nu vrei sa te ingrasi nu te-as sfatui sa ii iei. foarte buna alegere in privinta creatinei, dar mai degraba as alege creatine rapid mass de la pronutrition calitate si o masa musculara calumea

| Cosmin86 a răspuns (pentru pearsonman):

Fara carbohidrati corpul o sa foloseasca proteinele pentru energie si mai putine ajung in muschi. Ai nevoie si de ceva carbohidrati.

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Alea NU sunt proteine mah, e creatina.
tu la orice supliment ii zici "proteine", chiar daca nu contine DELOC asa ceva? happy