| Cosmin86 a răspuns:

Toate sunt produse ieftine si proaste.

Alege-ti de aici o creatina adevarata :
http://www.megaproteine.ro/Creatina/

7 răspunsuri:
| iBoyka explică:

Nu am un buget destul de mare, si sunt incepator intr'ale sportului. Ar avea vreun efect pozitiv vreuna din cele de mai sus? (Nu am un buget atat de mare)

| Cosmin86 a răspuns (pentru iBoyka):

Daca esti incepator nu iei creatina. Ia proteine. Si mananca bine, mananci ce trebuie pentru sala?

P.S. : da si tu reply la mesaj, sa primesc si eu notificare cand raspunzi

| iBoyka explică (pentru Cosmin86):

Gata. Pai, Sunt incepator 100%. Genul. slab la skanderberg, in fata pc-ului, dar cu ambitie marehappy. Ce proteine ar trebui sa iau?

| AfricanuDeva a răspuns (pentru iBoyka):

De cat timp faci ce faci?happy

| iBoyka explică (pentru AfricanuDeva):

Inca nu fac nimic. Doar flotari din cand in cand, cand m'apuca.

| Cosmin86 a răspuns (pentru iBoyka):

1. daca vrei sa faci skandenberg, invata tehnica, e la fel de importanta ca forta, daca tii incheietura dreapta si nu stii sa tragi cu corpul sau sa stii diferite contre la diferite tehnici ( ex. la push, la hook, la top-roll, etc. ) e posibil sa te trezesti pus de unu cu forta mai mica

2. flotarile nu ajuta la skandenberg, cu flotari faci piept si putin triceps

3. proteine = carne, branza, oua, lactate. Sa ai mai mult de 3 mese pe zi care sa contina din astea, in cantitati mari de preferat

4. suplimente de calitate :

http://www.megaproteine.ro/Proteine/Dymatize-Elite-Whey-Protein-2-200g/

sau

http://www.megaproteine.ro/Proteine/ON-100-Whey-Gold-Standard-2-27-kg/

Dar fara alimentatie, somn si antrenament corect ( in care sa acordi 48 de ore pauza la o grupa mica, 72 la o grupa mare, exercitii de baza urmate de exercitii de izolare, etc. ) le iei cam degeaba.

| AfricanuDeva a răspuns (pentru iBoyka):

Nu are rost sa iei suplimente daca nu faci ceva de minim 5-6 luni. Parerea mea.